ATEŞLİ SİLAHLAR TÜRKİYE KUPASI MERSİN’DE BAŞLADI

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2017 faaliyet programında yer alan ‘Ateşli Silahlar Türkiye Kupası’ Mersin'in ev sahipliğinde başladı.

30 MART 2017 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu’nun 2017 faaliyet programında yer alan ‘Ateşli Silahlar Türkiye Kupası’ Mersin'in ev sahipliğinde başladı. 

29 Mart-2 Nisan 2017 Tarihleri arasında Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen, Türkiye geneli 25 ilden, 46 kulüpten toplam 282 sporcunun mücadele ettiği, Ateşli Silahlar Türkiye Kupası başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Erdemli Atış Poligonu’nda gerçekleştirilen müsabakaları Gençlik ve Spor Bakan danışmanı ve Bakanlık Müşaviri Tuğçe ÖZER, Erdemli Kaymakamı Muhittin PAMUK, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür V. Adem KILIÇ, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri AKGÜN ve Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet KILINÇ müsabakaları yerinde izledi. 

Beş gün boyunca devam edecek olan Ateşli Silahlar Türkiye Kupasının ilk gününde tüm kategorilerde 50 M Tüfek Yat Atışı ve 25 M Center Fire Tabanca müsabakaları gerçekleştirildi. 

İlk gün sonunda Final müsabakalarının ardından dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor Bakan danışmanı ve Bakanlık Müşaviri Tuğçe ÖZER, Erdemli Kaymakamı Muhittin PAMUK, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem KILIÇ, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı ve Ateşli Silahlar Asbaşkanı Kadri AKGÜN ve Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet KILINÇ tarafından takdim edildi. 

Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘Ateşli Silahlar Türkiye Kupası’ müsabakaları 02- Nisan Pazar günü sona erecek olan ilk gün müsabakaları sonunda dereceye giren ve Yeni Türkiye rekoru kıran sporcuların sıralamaları şöyle oluştu;


50 M Tüfek Yat Atışı disiplininde ilk üç sırada bulun sporcular; 

Büyük Erkekler  
1.Ahmet Bayrak (Ferdi- Van) Yeni rekor 
2.Emrah Ceylan( TSK Spor Gücü) 
3.Ömer Akgün(Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü) 

Büyük Erkekler Takım 
1. Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü 
2. Manisa Mesir Atıcılık 

Genç Erkekler
1. Taha Şükrü Baltacı (Trabzonspor Kulübü) Yeni Rekor 
2. Mehmet Salih Yıldız (Trabzonspor Kulübü) 
3. Uğur Uman ( Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü) 

Genç Erkekler Takım 
1.Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü 
2.Trabzonspor Kulübü 
3.Manisa Mesir Atıcılık 

Yıldız Erkekler
1.Recep Kara (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü) 
2.Berat Kaan Aydın (Trabzonspor Kulübü) 
3.Seyfettin Güçhan Arslanhan (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü) 

Yıldız Erkekler Takım 
1.Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü 

Büyük Bayanlar
1.Şirvan Yıldız Yavuzkurt (Ferdi/Van) 
2.Zeynep Yıldız (TSK Sporgücü) 
3.Meral Karaaslan Erzurum (TSK Sporgücü) 

Büyük Bayanlar Takım 
1.TSK SporgücüYeni Türkiye Rekoru 
2.Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 

Genç Bayanlar
 1.Romeysa Kara (Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü) 
2.Dora Çelik (Trabzonspor Kulübü) 
3. Edanur Tarhan (Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü) 

Genç Bayanlar Takım 
1.Trabzonspor Kulübü 
2.Eskişehir Gençlik ve Spor Kulübü 
3.Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü 

Yıldız Bayanlar 
1.Gizem Gökmen (Çankırı Gençlik Spor) 
2.Melisa Şimşek (Trabzonspor Kulübü) 
3.Esin Akgün (Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü) 

Yıldız Bayanlar Takım 
1.Diyarbakır Tenis Atıcılık Yüzme Gençlik Kulübü Yeni Türkiye rekoru 
2.Mardin Atıcılık ve Avcılık Spor Kulübü 

25 MT Center Fire Tabanca Büyük Erkekler 
1.Fatih Kavruk (TSK Sporgücü) Türkiye Rekoru 
2.Yusuf Dikeç (Ferdi/Mersin) 
3.Özgür Varlık(Ferdi/Bolu) 

25 MT Center Fire Tabanca Büyük Erkekler Takım 
1.TSK Sporgücü 

25 MT Genç Erkek Standart Tabanca Ferdi 
1.Kemal Erkahya (Gelibolu Avcılık ve Atıcılık Kulübü) Türkiye Rekoru 
2.Muhammed Kerim Kırıcı (Kahramanmaraş GHSİM) 
3.Erdem Bülbül (Samsun Canik Belediye Spor Kulübü)