GÜLNAR’DA KOŞABİLİYORKEN KOŞ PROJESİ BAŞLADI

Spor Genel Müdürlüğümüzce Tüm İl ve İlçelerimizde uygulamaya başlanılan “Koşabiliyorken Koş Projesi” Gülnar’da başladı.

1 NİSAN 2018 / Ferdi AYDOĞMUŞ-Mersin

Spor Genel Müdürlüğümüzce Tüm İl ve İlçelerimizde uygulamaya başlanılan “Koşabiliyorken Koş Projesi” Gülnar’da başladı.

Gülnar da Spor Kültürünün gelişmesi ve yaygınlaşması, Halkımıza Sağlıklı ve Bilinçli spor yaptırmaları amacıyla Spor Genel Müdürlüğümüzce Tüm İl ve İlçelerimizde uygulamaya başlanılan “Koşabiliyorken Koş Projesi” Gülnar’da başladı.

Projemiz Gülnar Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü koordinatörlüğünde ilçemizde bulunan Antrenörler ve Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından yürütülecektir. Proje süresince Bilinçli Spor yapma, Sağlıklı yaşam, Sağlıklı beslenme bilinçli spor yapma gibi konularda uzman kişilerce seminer ve Eğitimler verilecektir. 

Spor; Hayata Uyum Sağlama, Sosyalleşme ve Paylaşma Duygusu olgularını pekiştirir.
Hayat Boyu Spor Yap Sağlıklı ve Dinç kal; Huzurlu ve Genç kal. Bu Proje kapsamında kendini Spordan yana bulan tüm halkımızın katılabileceği ücretsiz bir Toplumsal bir faaliyettir. Projede özellikle Anne ve Babaların yer alması Çocuk ve Gençlerimizin Spor yönlendirilmelerine olumlu bir etki yapacaktır. Erken yaşta spora yönlendirilmek ve Spor yapma alışkanlığı edinmeleri bu proje kapsamında sağlanacaktır. Sağlıklı ve Saygın bir Toplum Ebeveynlerin Sporla buluşmalarıyla sağlanacaktır.
Düzenli Spor; Bedensel ve Zihinsel yorgunluğu giderdiği, Performansı arttırdığı, Kalp Damar hastalıklarını azalttığı, Ruh sağlığını düzelttiği, Eklem bozukluklarının giderildiği dolayısıyla spor yapan kişi Sağlıklı, Dinç ve Mutlu kalır.
Proje ile ilgili Kayıt işlemleri başlamıştır.

İrtibat için 05057576649 Gülnar Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet ELMAS