"KOŞABİLİYORKEN KOŞ"

'Koşabiliyorken Koş” projesi açılış ve tanıtım seremonisi Nevin Yanıt Atletizm Pistinde yapılacak

11 NİSAN 2018

            Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş” projesi açılış ve tanıtım seremonisi Nevin Yanıt Atletizm Pistinde yapılacak.

Nevin Yanıt Atletizm Pistinde 12.04.2018 Perşembe günü açılış seremonisi yapılacak olan “Koşabiliyorken Koş” projesi, kapsamında 20 branş,  atletizm sahası üzerinde sektörler halinde aynı anda yapılacak olup, aynı zamanda paraşüt gösterisi, uçurtma etkinliği, halat çekme ve faaliyetlerin sinevizyon gösterisi yapilacaktır.

 

 Spor Genel Müdürlüğü tarafından halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi kapsamında, deneyimli Antrenörlerimiz eşliğinde tesislerimizde spor yapıtırılıyor..

 

Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla 2012 yılında hayata geçirilen 'Koşabiliyorken Koş' projesi 2018 yılında Türkiye'nin 81 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün örnek çalışmalarıyla 7'den 77'ye halkımıza spor yapma imkanı veren projenin yeni dönem çalışmaları 81 ilde eş zamanlı olarak başladı.

 Spor Genel Müdürlüğü 'Koşabiliyorken Koş' projesi ile Mersin Merkez ve ilçelerde belirlenen koordinatörler sorumluluğunda bağlı il ve ilçe müdürlüklerinin yanı sıra, yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait açık ve kapalı alanlar kullanılarak, her yaş kategorisinden vatandaşlarımıza ücretsiz spor yapma imkanı sağlanıyor.

 

Proje kapsamında engelli vatandaşlarımız özgürce spor yapabilmenin yanı sıra tüm katılımcılar, spor yapabilmek için kendilerine sağlanan her türlü imkandan ücretsiz faydalanacaklar. Türkiye'nin tüm il ve ilçelerini kapsayan proje 3 ayrı uygulamadan oluşurken, Proje, spor alanlarında bilinçli spor yapmak, boş zaman aktivitesi olarak farklı spor branşlarında eğitim verilmesi ve sağlık taraması bölümlerinden oluşuyor.