Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kaymaz mesajında şunları söyledi, “19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin istiklal yolundaki mukadderatının tayin olduğu büyük bir dönüm noktasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, İstiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturmak için Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs günü, milli hafızamız için çok önemli bir gündür. Türk milletinin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın, 101. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanını ilk günkü gibi yürekten hissetmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti İstiklal şuuruyla yetişen gençlere emanet edilmiştir. Gençlerimizin gözündeki ışıkta, her geçen gün güçlenen aydınlık Türkiye’nin geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. Unutmamalıyız ki ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte de var olabilecektir. Gençlerine güvenmeyen milletler, geleceğe emin adımlarla yürüyemeyecektir.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl önceki yıllarda alışmadığımız bir şekilde tüm dünyada pandemi ilan edilen Korona virüs salgını sebebiyle evlerde kutlanacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri olarak bu süreçte içimizdeki coşkuyu azaltmasına izin vermeyeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile bu süreçte evlerinden çıkamayan sporcularımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımız için İl müdürlüğümüze bağlı antrenörlerimizle çalışmalar yaptık. Çeşitli gençlik ve spor faaliyetlerimizi online canlı bağlantılar kurarak Evde Hareketsiz kalmamalarını sağlayarak egzersiz ve antrenman tekniklerini sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak evlerine misafir olduk.
  
Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı Yurtlarımızda yurt dışından gelerek karantina sürecini ilimizde geçiren 2 binden fazla vatandaşımızı misafir ettik. Gençlik Merkezlerimizde başta sağlık çalışanlarımız ve ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlar için siperlik imal ederek teslim ettik. Gençlerimizin ülkemizin geleceğine dair üstleneceği sorumluluğu taşıyacak şekilde yetişmeleri için her türlü desteği onlara sağlamaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101.Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, Milletimizin ve gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı” en kalbi duygularımla kutluyorum.”