Mersinli Eskrimci Ömer Kaan Öztunç Ankara’da düzenlenen U17 Yıldızlar ve Büyükler Kılıç-Epe Açık Turnuvası'nda ikinci oldu.

Türkiye Eskrim Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan ve 11-12 Eylül tarihleri arası Ankara’da düzenlenen U17 Yıldızlar ve Büyükler Kılıç-Epe Açık Turnuvası'nda Mersinli sporcumuz Ömer Kaan Öztunç büyük erkekler Epe kategorisinde ikinci olma başarısı gösterdi.

Ankara Sincan Spor Salonu'nda Adıyaman, Adıyaman, Aksaray, Ankara, Antalya, Bolu, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Sakarya Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Zonguldak olmak üzere 23 ilden  625 sporcunun mücadele ettiği organizasyonun sonunda, büyük erkekler Epe de Mersinli sporcumuz Ömer Kaan Öztunç Türkiye ikincisi olurken, dereceye giren sporcular madalya ve kupaları verildi.

U17 Yıldızlar ve Büyükler Kılıç-Epe Açık Turnuvası'nda  ikincilik elde ederek büyük bir başarıya imza atan Mersinli sporcumuz Ömer Kaan Öztunç ve onun bu seviyelere gelmesinde büyük pay sahibi Antrenörlerimiz Güzin Yalçın, Osman Yalçın ve Selçuk Dönerkaya’yı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.