Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, TED Mersin Kolejinden Brezilya’ya Gidecek olan 7 sporcu ve Milli Takımlara seçilerek Ülkemizi temsil edecek olan 9 sporcuyu tebrik etti.

6-7 Mayıs tarihlerinde Sivas’ta düzenlenen Okul Sporları Gençler Yüzme Türkiye Finali’nde Rekor Puanla Şampiyon olan ve Dünya Liselerarası Yüzme Şampiyonasında ülkemizi Brezilya’da temsil edecek olan Mersin TOHM yüzme sporcuları aynı zamanda TED Mersin Koleji Öğrencileri Nisa Gül Serdar, Tuncer Berk Ertürk, Emre Aktaş, Hızır Kaan Karlık, Eren Sezgin, Atakan Malgil ve Alkan Altay Zeyrek ile Milli Takımlara en çok Sporcu veren Mersin TOHM yüzme ekibini tebrik etti. 

İl Müdürlüğü Makamında yapılan kabulde Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Vedat Akyar, TED Mersin Koleji Kurucu Üyesi ve Takım Menajeri İrfan Özdemir, Mersin TOHM Yüzme ve TED Mersin Koleji Yüzme Baş Antrenörü Volkan Burak Tuncil, Mersin TOHM ve SEM Koordinatörü Ebru Tazegül Gençay, Olimpik Yüzme Havuzu Amiri Halid Kaplan ve Milli takıma seçilen Polat Uzer Turnalı, Tarkan Yaman, Alkan Altay Zeyrek, Tarık Safa Tekinkuş, Atakan Malgil, Emre Aktaş, Tuncer Berk Ertürk, Mustafa Kaan Serdar ve Nisa Gül Serdar hazır bulundu.

Almış oldukları başarının tesadüf olmadığını dile getiren Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, şunları kaydetti; “Mersin TOHM Yüzme sporcuları ve TED Mersin öğrencileri olarak katıldığınız ulusal ve uluslararası birçok organizasyonda almış olduğunuz başarılı sonuçlarla bizleri fazlasıyla gururlandırıyorsunuz. En son almış olduğunuz Okul Sporları Gençler Türkiye Şampiyonluğu ve Milli takım seçmelerinde ilimizden 9 sporcunun seçilmesi yaptıklarınızın tesadüf olmadığının birer göstergesidir. Seçilmiş olduğunuz milli takımlarda katılacağınız uluslararası organizasyonlarda ve TED Mersin olarak Brezilya da katılacağınız Dünya Şampiyonasında Ay-Yıldızlı Al Bayrağımızı dalgalandıracağınıza yürekten inanıyorum. Sizleri bu seviyelere getiren Antrenörleriniz başta olmak üzere üzerinizde emeği olan okul idarecileri ve ailelerinizi de tebrik ediyor, başarılarınızın artarak devam edeceğini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Mersin TOHM Yüzme sporcuları ve TED Mersin öğrencileri ise Mersin’de göreve geldiği ilk günden buyana her zaman yanlarında olup kendilerine destek veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’e teşekkür ettiler.