Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "Online Pubg Mobile Şampiyonası" tamamlandı.

3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı etkinlikleri çerçevesinde Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye E-Spor Federasyonu Mersin İl Temsilciliği tarafından 01-03 Ocak tarihleri arasında düzenlen "Online Pubg Mobile Şampiyonası" sona erdi.

Mersin 2020 yılında resmi olarak en fazla E-Spor Organizasyonu yapan il olmasının yanında 2021 yılının ilk resmi E-Spor turnuvasını da 136 kişinin katılımı ile ciddi bir kitleye ulaştı. Birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuva sonunda Rıdvan Düzün birinci, Nizamettin Yiğit Aydın ikinci, Ahmet Talha Özçelik ve Furkan Öncel üçüncü olma başarısını gösterdi.  

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, "3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı münasebetiyle Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Türkiye E-Spor Federasyonu Mersin İl Temsilciliği tarafından organize ettiğimiz "Online Pubg Mobile Şampiyonası" sonunda dereceye giren sporcuları kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. İl Müdürlüğü olarak E-Spor branşında Türkiye geneli en fazla organizasyon yapan il olduk. Günümüz teknoloji çağında bu branşla alakalı Türkiye E-Spor Federasyonu Mersin İl Temsilcimiz Kadir Dolaş ve ekip arkadaşlarımızla birlikte daha güzel projelere imza atacağımıza inanıyor, 3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılını bir kez daha kutluyorum." ifadelerini kullandı. 

Türkiye E-Spor Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Kadir Dolaş ise, "Mersin E-Spor camiası olarak 2021 yılının ilk turnuvasını yoğun katılım ile başarılı bir şekilde tamamladık. Geldiği günden bu yana bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ökkeş Demir ve onun nezdinde Spor Hizmetleri Müdürü Osman Yıldızbakan ve Spor Faaliyetleri Sportif Değerlendirme ve Takip Birimi Şube Müdürü Vedat Akyar'a teşekkür ediyor, dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum." dedi.