Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Vedat Akyar, Dünya Kupası 4. Ayak Müsabakalarında Dünya Şampiyonu olan Klasik Yay Erkek Milli Takım Sporcularımızı kabul etti.


Almanya'da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası 4. Ayak Müsabakalarında Dünya Şampiyonu olan Klasik Yay Erkek Milli Takım Sporcularımızdan Samet Ak ve Ali Aydın, Spor Şube Müdürümüz Vedat Akyar'ı ziyaret ederek başarılarını paylaştılar.

Yapılan kabulde; Türkiye Okçuluk Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve aynı zamanda Milli Takım Antrenörü Alper Coşar, Berlin'de Dünya Şampiyonu olarak tarih yazan Klasik Yay Erkek Milli Takım sporcularımızdan Samet Ak ve Ali Aydın yer aldı.

1-7 Temmuz tarihleri arasında Almanya'nın Berlin kentinde düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası 4. Ayak Müsabakalarında mücadele eden Mersinli sporcularımız Samet Ak, Ali Aydın ve İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mete Gazoz'un oluşturduğu Klasik Yay Erkek Milli Takımımız Dünya Şampiyonu olmuştur.

Alınan başarılı sonuçtan dolayı Mersinli sporcularımız Samet Ak, Ali Aydın ve antrenörleri Alper Coşarı kabul eden Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Vedat Akyar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Berlin'de tarihi bir zafere imza atan Mersin'li milli sporcularımız bizleri ziyadesiyle gururlandırmışlardır. Milli sporcularımızı ve onları yetiştiren antrenörlerini tebrik eder, İspanya'da yapılacak olan Gençler Okçuluk Dünya Şampiyonasında başarılar dilerim." dedi.

Mersinli milli sporcularımız Samet Ak ve Ali Aydın, antrenörleri Alper Coşar eşliğinde 19-25 ağustos 2019 tarihleri arasında İspanya'nın Madrid kentinde gerçekleştirilecek olan Gençler Okçuluk Dünya Şampiyonası hazırlıklarına hız kesmeden başladıklarını ve hedeflediklerinin yine şampiyonluk olduğunu dile getirdiler.