Ankara’da yapılan Türkiye Bocce 1.Lig müsabakalarında Toroslar Belediye Spor Kulübü Şampiyon olma başarısı gösterdi.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu 2019 faaliyet programında yer alan ve 
24-26 Haziran tarihleri arasında Ankara Kahramankazan’da yapılan Türkiye Bocce 1. Ligi müsabakalarında temsilcimiz Toroslar Belediye Spor Kulübü Şampiyon olmuştur.

Zorlu geçen 1. Lig etaplarında güçlü Ankara takımları ile yarış içerisinde olan temsilcimiz Toroslar Belediye Spor Kulübü kalitesini ve tecrübesini sahaya yansıtarak Şampiyonluk ipini göğüslemiştir. 

Almış olduğu bu başarı ile önümüzdeki sene Avrupa kulüpler arası şampiyonasına gitme hakkı kazanan Toroslar Belediyesi Bocce Takım Antrenörü ve aynı zamanda Milli takım Antrenörü olan Niyazi Kutlay, Bocce branşında Türkiye'nin en iyi kulübü olduklarını kanıtladıklarını ve çok mutlu olduklarını belirterek, “Ankara’da zorlu geçen müsabakaların ardınadan hak ederek aldığımıza inandığım bu şampiyonluğu bizlere destek veren ve dualarıyla yanımızda olan tüm Mersinlilere armağan ediyor ve daha birçok başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Ayrıca Kulübümüzün 23 sporcusunuda milli takımımıza kazandırmanında gururunu yaşıyoruz. 05-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Toroslar Bocce tesisinde yapılacak olan, Bocce Volo Erkekler Dünya Şampiyonası’nda Mersinli milli oyuncumuz Mehmet Can Yakın ile Dünya Şampiyonu olmayı hedefliyoruz” dedi.

Ayrıca Bocce 2. Ligi’nde mücadele eden Antrenörümüz Kutbettin Usul’un yönetimindeki bir diğer temsilcimiz  Alsancak Spor Kulübü ise Bocce 2. Ligini 3. sırada tamamlayarak Bocce 1. Ligine çıkma başarısı göstermiştir.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her iki temsilcimize ve Antrenörleri Niyazi Kutlay ve Kutbettin Usul’u tebrik eder başarılarının devamını dileriz.