SİNEMA KAMPI MERSİN'DE BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 'Geleceğin Sinemacıları ile buluşuyoruz' sloganı ile Sinema Kampı Mersin'de başladı.

1 AĞUSTOS 2017 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Geleceğin Sinemacıları ile buluşuyoruz’ sloganıyla düzenlenen Sinema Kampı Mersin'de başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından, ülkemizin sanat ve kültürünü milli bir bilinçle icra edecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, sanat ve sinemaya yetenekli gençlerin erken yaşta tespiti ile imkanı olmayan gençlere fırsat eşitliğini sağlamak amacı ile gerçekleştirilen ‘Sinema Kampı’ 150 Erkek kursiyerin katılımı ile başladı.

Mersin-Silifke Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’nda gerçekleştirilen Sinema Kampı’nın açılış törenine katılan Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Şaban Güneş, Gençlik Kampı’nda kültür ve sanatın önemine değinerek, gençlere başarılar diledi.

18-25 yaş aralığındaki erkekler için 5 hafta (35 gün) sürecek olan Sinema Kampı’nda sinema teknik atölyesi, kurgu montaj, görsel sanatlar atölyesi, oyunculuk atölyesi ve yönetmenlik atölyesi alanlarında uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecek. Bu eğitmenler arasında, Ahmet Okur, Sefa Efecan, Mecid Dölek, Ayhan Şen, Arsevi Özkurt, Sevtap Çapan, Asuman Bora, Cemal Erdoğan, Metin Taş, Yunus Nihat Özcan ve Cengiz Asiltürk yer alıyor.

Sinema kampı, 29 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecek.