Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Gençlik Liderleri ile tanışma, bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.


Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Mersin,Yenişehir ve Tarsus Gençlik Merkezlerinde görev yapan Gençlik Liderleri ile gerçekleştirilen toplantıda, Mersin Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar ve Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Metin Koçak hazır bulundu.


Mersin Gençlik Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıda, Liderlikten geçen yolun sabır ve kendini tanıma ile başladığına vurgu yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, şunları kaydetti; "Hayallerine dokunmak istediğimiz gençlerimiz için öncelikle sabrı ve mücadeleyi öğrenmeliyiz. Sizler şuan her ne kadar gençlik liderliğini meslek olarak yapsanız da, aslında gönüllülük işi yaptığınızı unutmamalısınız.


LİDER OLABİLMENİN TEMELİ SABIR VE HOŞGÖRÜ OLMALI


Gençlerde var olan potansiyel ve cevherlerin gençlik merkezleri gibi ortamlarda siz gençlik liderlerimizin hayalleri ile gün yüzüne çıkarak hayat bulacaktır. Gençlik Merkezlerimizden faydalanan gençlerimizin kendilerini ifade etme, öz güven kazanma, güzel çevreler edinme ve kardeşlik gibi duygularını yaşayarak paylaşmayı öğrenerek topluma örnek olabilecekleri güzel davranışlar kazanıyorlar. Lakin gençlerimize kazanmak kadar kaybetmeyi de erdemle karşılayabilmeyi de öğretmek gerekiyor. Lider olabilmek için hırslı olmak gerekir. Fakat bu hırs kötü bir yere giderse liderlik amacını otomatikmen kaybediyor. Liderseniz eğer önceliğiniz insanlara fayda sağlayabilmek olmalı. İnsanlar sizi anlıyorsa sizde onları anlamalı sabırlı olmak kadar hoşgörülü de olmalısınız.


'BEN' DEĞİL 'BİZ’ OLMAYI ÖĞRENMELİYİZ


Öncelikle burada birlik beraberlik içerisinde bir aile ortamı oluşturarak biriniz yanlış yaptığında,diğeriniz hemen açığı kapatıp engelleri el birliğiyle aşmalısınız. Gençler için hayallerine dokunmamız için hayata geçireceğiniz projeleri birbirinizle paylaşarak ortaya güzel işler çıkarabilirsiniz. Biz olmayı başarırsak Gençlere ‘ben’ denilen dünyada ‘biz’ olmanın nasıl bir şey olduğunu hep birlikte yaşatabilirsiniz. Ülkenin güzelleşmesi bireyin güzelleşmesinden, bireyin güzelleşmesi ise, siz gençlik liderlerimizden geçiyor." dedi.


Gençlik liderlerinin görüşlerini ve sorunlarını dinleyen Demir'e, toplantının sonunda  Tarsus Gençlik Liderleri tarafından yapılan masa üstü isimlik hediye edildi.