6 AYLIK ÇOKLU BRANŞ EĞİTİM MODÜLÜ MERSİN'DE DEVAM EDİYOR

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, 6 aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü Mersin'de devam ediyor.

31 TEMMUZ 2019 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi, 6 aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü Mersin'de devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2016 yılı Nisan ayında imzalanan protokol ile başlayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 1 Temmuz-22 Aralık 2019 tarihleri arasında uygulanacak olan "6 Aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü" Mersin'de devam ediyor.

Çocuk ve gençleri sporla tanıştırmak, sporu geniş kitlelere yaymak, spor kültürü yerleştirmek, sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit etmek, onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak için uygulamaya başlatılan projeyle, adım adım Türkiye'nin spor altyapı haritası oluşturulması planlanıyor.

6 aylık Çoklu Branş Eğitim Modülü kapsamında Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde uzman antrenörler eşliğinde Atletizm, badminton, basketbol, cimnastik, eskrim, futsal, judo, karate, okçuluk, taekwondo, voleybol ve yüzme branşlarında bireysel ve takım sporlarında eğitim verilmeye devam ediliyor.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerindeki branş dağılımı;

BİN KİŞİLİK SPOR SALONU - Voleybol, badminton, karate, futsal, judo, taekwondo,  cimnastik, eskrim
7. BÖLGE SPOR SALONU - Basketbol
SUNİ ÇİM - Atletizm, okçuluk
SERVET TAZEGÜL SPOR SALONU - Basketbol, badminton, judo, atletizm, voleybol, karate, okçuluk, eskrim, futsal, taekwondo, cimnastik
OLİMPİK YÜZME HAVUZU - Yüzme
MEZİTLİ SPOR SALONU - Futsal, badminton, taekwondo, eskrim, basketbol, judo, cimnastik, voleybol, karate, atletizm, okçuluk