OKÇULUK YILDIZ-GENÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Okul Sporları Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

11 MAYIS 2019 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
Mersin'in ev sahipliğinde  gerçekleştirilen “Okul Sporları Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı tarafından 6-9 Mayıs tarihleri arasında 50 ilden 434 sporcunun katılımıyla Mersin Stadyumu’nda gerçekleştirilen “Okul Sporları Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

Müsabakalar sonunda Mersinli okçulardan Özel TEK Okulları sporcusu Mustafa Özdemir Klasik Yay Yıldız Erkekler kategorisinde 2'nci, Özel Tepe Anadolu Lisesi sporcusu Ali Aydın da Klasik Yay Genç Erkekler kategorisinde 4'üncü oldu.  Bu arada müsabakalarda 2 yeni rekor kırıldı. Makaralı Yay 13-14 yaş kategorisinde sıralama atışları sonunda 72 ok ve 720 puan üzerinden daha önce 693 puanla Songül Lök’e ait olan toplam sıralama puanı rekoru 700 puan alan Limak Yüksel tarafından kırıldı. Klasik Yay 13-14 yaş kategorisinde de sıralama atışları sonunda 72 ok 720 puan üzerinden daha önce 669 puanla Ayşe Selin’e ait olan toplam sıralama puanı Türkiye rekoru 675 puan alan Sıla Özdemir tarafından kırıldı.

Final atışları sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Mersin Stadyumu Tesis Amiri Mehmet Yüce, Müsabaka Başhakemi Serdar Özdemir ve Türkiye Okçuluk Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Alper Coşar tarafından verildi.

Kategorilerine göre dereceye giren sporcular ise şöyle oluştu:

MAKARALI YAY YILDIZ KIZLAR KATEGORİSİ

1.Irmak Yüksel-Antalya Özel Akhan Ortaokulu
2.Hatice Aslı Kara-Konya Adnan Hadiye Sürmesöz Ortaokulu
3.Berrenur Kuruçayırlı-Ankara Batıkent Sınav Koleji Ortaokulu
4.İrem Naz Yavuz-Zonguldak İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu

MAKARALI YAY YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİ

1.Eren Kırca-Çanakkale 100. Yıl Barış Ortaokulu
2.Burak Meşe-Ankara Özel Alemdar Safa Ortaokulu
3.Kerem Soylu-Samsun Tevfik İleri Ortaokulu
4.Sinan Emre Bilsel-İstanbul Özel Eğitmen Ortaokulu

KLASİK YAY YILDIZ KIZLAR KATEGORİSİ

1.Nisanur Pınar-İstanbul Piri Paşa Ortaokulu
2.Sıla Özdemir-İzmir Özel Çamlaraltı Ortaokulu
3.Cemre Uğurlu-Ankara Özel Büyük Ortaokulu
4.Nehir Karayal-İstanbul Özel Avrupa Ortaokulu

KLASİK YAY YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİ

1.Alpkan Salman-Antalya Mecdube Başakıncı Ortaokulu
2.Mustafa Özdemir-Mersin Özel Tekin Ortakulu
3.Kutay Tuğcu-Ankara Yasemin Karakaya Ortaokulu
4.Muhammet Selman Uzunsoy-Bursa Emir Buhari Ortaokulu

MAKARALI YAY GENÇ KIZLAR KATEGORİSİ

1.Songül Lök-Muğla Gazi Anadolu Lisesi
2.Zeynep Nurdan Çelik-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi
3.Beyzanur Şimşek-İstanbul Özel Kâğıthane Çözüm Anadolu Lisesi
4.Buse Ataş-Sivas Prof. Dr. Erşen Sosyal Bilimler Lisesi

MAKARALI YAY GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİ

1.Bünyamin Yankaç-İstanbul İstinye Anadolu Lisesi
2.Emircan Haney-Muğla Yatağan Gazi Anadolu Lisesi
3.Batuhan Akçaoğlu-Ankara Özel Yükselen Anadolu Lisesi
4.Yakup Yıldız-Ankara Balgat Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

KLASİK YAY GENÇ KIZLAR KATEGORİSİ

1.Ezgi Başaran-İstanbul Özel Bahçelievler Yenibosna Final Anadolu Lisesi
2.Zeynep Köse-Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi
3.Nilay Atanur-Adana Anadolu Lisesi
4.Ece Aleyna Öztürk-İstanbul Atatürk Fen Lisesi

KLASİK YAY GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİ

1.Efe Gürkan Maraş-İstanbul Özel Çamlıca Final Anadolu Lisesi
2.Mustafa Buğrahan Çoban-Ankara Özel Beş Kazanım Anadolu Lisesi
3.Çağrı Çolakoğlu-Samsun Özel Doğa Koleji
4.Ali Aydın-Mersin Özel Tepe Anadolu Lisesi