Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez 7 branşta Mersin'de gerçekleştirilen İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası, 55 ilden yaklaşık 700 sporcunun katılımıyla sona erdi.

30 Nisan'da Servet Tazegül Spor Salonu'nda açılış seremonisi ve teknik toplantılarla başlayan şampiyona; judo, tekvando, karate, badminton, tenis, güreş ve atletizm branşlarında gerçekleştirildi. 700 işitme engelli sporcunun kıyasıya mücadele verdiği şampiyonada müsabakalar oldukça çekişmeli geçti.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir,  Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar ve Merkez Hakem Kurulu üyeleri tarafından verildi. Edip Buran Spor Salonu, Servet Tazegül Spor Salonu, Mersin Tenis Kompleksi ve Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi'nin ev sahipliği yaptığı ve sporcuların ailelerinin de katıldığı müsabakalar renkli görüntülere sahne oldu.

İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası sonunda açıklama yapan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Türkiye'nin 55 farklı ilinden yaklaşık 700 sporcuyu Mersin'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, işitme engelli sporcuları Mersin'e tekrar beklediklerini söyledi. Şampiyonada dereceye giren sporcuları ve antrenörlerini kutladığını dile getiren Akyar, şampiyonanın Mersin'de düzenlenmesine emeği geçen başta Mersin Valisi Ali İhsan Su'ya, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Oğuz Kaymaz'a, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir'e ve kuruluşlara teşekkür etti.