HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

26 KASIM 2018 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye geneli 570 sporcunun katılımıyla Erdemli Atış Poligonunda düzenlenen “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” final atışlarının ardından sona erdi.

21-25 Aralık tarihleri arasında Mersin'in ev sahipliğinde Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde 300 Havalı Tabanca, 270 Havalı Tüfek olmak üzere toplam 570 sporcunun kıyasıya mücadelesi ile gerçekleştirilen ve Milli Takım seçmelerinin de yapıldığı  “Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası” sonunda 4’ü Tüfek, 7 Tabanca dalında olmak üzere toplam 11 Yeni Türkiye Rekoru kırılırken 1 de eski Türkiye rekoru egale edildi.

Şampiyona da ilimizi temsil eden sporcularımızdan Ali Ayberk Öztürk Minik Erkekler 10 M Tabanca Ferdi kategorisinde kendi Türkiye rekorunu egale ederek Türkiye şampiyonu olurken, Minik Erkekler 10 M Tabanca Takım kategorisinde Ali Ayberk Öztürk, Selahaddin Tuğluoğlu, İsmail Yiğit Acar takım halinde Türkiye rekoru kırarak büyük bir başarıya imza atarken, Yıldız erkekler 10 M Tabanca Takım kategorisinde Muhammet Sefa Ciğer, Hüseyin Emre Büyükyonca, Ahmet Mete Özbek takım olarak Türkiye 3'üncülüğü, Minik Bayanlar 10 M Tabanca kategorisinde Hayrunnisa Kılınç, Deniz Yılmaz, Zeynep Çayır takım olarak Türkiye 2'nciliği, Kübra Erdur, Selin Kazan, Aysema Geçim takım olarak Türkiye 3'üncüsü oldular. Genç Erkekler 10 M Tüfek Ferdi kategoride ise Ahmet Cırık Türkiye Şampiyonu, Yiğit Geçim Türkiye 3'üncülüğü, Genç Erkekler 10 M Tüfek Takım kategorisinde Nihat Şarmet, Ahmet Cırık, Enes Buğra Yayla takım olarak Türkiye 2'nciliği ve Genç Bayanlar 10 M Tüfek Ferdi kategoride Melike Cırık Türkiye Şampiyonu olma başarısı göstermişlerdir.

Beş gün birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olan Şampiyona da dereceye girenlere madalya ve kupaları Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Türkiye Atıcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Metin Koçak, Erdemli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç ve federasyon yönetim kurulu üyeleri  tarafından verildi. 

Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası sonunda derece alan Ferdi ve Takım sıralamaları şöyle oluştu; 

BÜYÜK ERKEKLER 10 M TABANCA FERDİ

1.Yusuf Dikeç
2.Gökhan Banar
3.Gökhan Eryiğit

BÜYÜK ERKEKLER 10 M TABANCA TAKIM

1. İsmail Keleş, Yusuf Dikeç, Metin Oktay Mutlu
2. Eser Koç, Yusuf Avcı, Murat Kılıç
3. Cihat Vaysal, Hanifi Fazlı Soysal, Gökhan Banar

GENÇ ERKEKLER 10 M TABANCA FERDİ

1. Batuhan Bozkurt
2. Ömer Özder
3. Kağan Alkış

GENÇ ERKEKLER 10 M TABANCA TAKIM

1. Ömer Efe Kurdoğlu, Can Kumak, Mete Şimşek
2. Kağan Alkış, Kamuran Kerim Taşdemir, Mücahit Çağrı Kayabaşı
3. Ender Hacıbekiroğlu, Adnan Efe Uçar, Batuhan Bozkurt

YILDIZ ERKEKLER 10 M TABANCA FERDİ

1. Abdulkadir Kılıç
2. Mevlüt Alp Kılınç
3. Kağan Alkış

YILDIZ ERKEKLER 10 M TABANCA TAKIM

1. Abdulkadir Kılıç, Mevlüt Alp Kılınç, Samet Yaprak
2. Muhammet Tolunay, Göktaş Eren, Bilal Işık Umut Acer
3. Muhammet Sefa Ciğer, Hüseyin Emre Büyükyonca, Ahmet Mete Özbek

MİNİK ERKEKLER 10 M TABANCA FERDİ

1. Ali Ayberk Öztürk
2. Bilal Sazak
3. Mehmet Efe Alemdaroğlu

MİNİK ERKEKLER 10 M TABANCA TAKIM

1. Ali Ayberk Öztürk, Selahaddin Tuğluoğlu, İsmail Yiğit Acar
2. Mustafa Serttaş, Bilal Sazak, Mehmet Kerem Temizel
3. Ahmet Arda Cura, Kemal Metkan Akalın, Ömer Tuğrul Kaplan

BÜYÜK BAYANLAR 10 M TABANCA FERDİ

1. Canan Türkoğlu
2. Nilay Ak
3. Ece Bıçakcı

BÜYÜK BAYANLAR 10 M TABANCA TAKIM

1. Derya Kılınç Koca, Merve Nur Çakmak, Elif Beyza Aşık
2. Sevda Öztürk, Seval Öztürk, Hatice Kübra Hançer

GENÇ BAYANLAR 10 M TABANCA FERDİ

1. Şevval İlayda Tarhan
2. Elif Kırklar
3. Yasemin Beyza Yılmaz

GENÇ BAYANLAR 10 M TABANCA TAKIM

1. Ceren Melek İyilik, Hazel Cemre Demirci, Bilge Çoban
2. Seher Tokmak, Aslı Över, Burcu Gürbüz
3. Ülkü Soysal, Kübra Sözlü, Aylin Yıldız

YILDIZ BAYANLAR 10 M TABANCA FERDİ

1. Işıl Kaçar
2. Şimal Yılmaz
3. İdil Gatfar

YILDIZ BAYANLAR 10 M TABANCA TAKIM

1. Şimal Yılmaz, Elifnur Karadağ, Doğa Çetin
2. Betül Mutluer, İdil Gatfar, Rümeysa Çınar
3. Rumeysa Ergenç, Melike Sarı, Beyzanur Danışmaz

MİNİK BAYANLAR 10 M TABANCA FERDİ

1. Erva Kocaoğlu
2. Gülsunar Tarhan
3. Meryem Nur Korkut

MİNİK BAYANLAR 10 M TABANCA TAKIM

1. Eda Türkoğlu, Meryem Nur Korkut, Hasret Nur Korkut
2. Hayrunnisa Kılınç, Deniz Yılmaz, Zeynep Çayır
3. Kübra Erdur, Selin Kazan, Aysema Geçim

BÜYÜK ERKEKLER 10 M TÜFEK FERDİ

1. Ömer Akgün
2. Murat Uzdaş
3. Mert Nalbant

BÜYÜK ERKEKLER 10 M TÜFEK TAKIM

1. Mehmet Akgün, Ömer Akgün, Yılmaz Akgün
2. Hasan Çoban, Mert Nalbant, Kaan Serhoş
3. Ahmet Bayrak, Osman Erdinç Bilgili, Halil İbrahim Öztürk

GENÇ ERKEKLER 10 M TÜFEK FERDİ

1. Ahmet Cırık
2. Nurullah Aksoy
3. Yiğit Geçim

GENÇ ERKEKLER 10 M TÜFEK TAKIM

1. Tolga Kulmaç, Yusuf Karabina, Emirhan Aksu
2. Nihat Şarmet, Ahmet Cırık, Enes Buğra Yayla
3. Metin Kenan Kaya, İbrahim Erdem Saz, Arda Eymen Ulus

YILDIZ ERKEKLER 10 M TÜFEK FERDİ

1. Furkan Esat Özdin
2. Adil Şimşek
3. Şehmus Akgün

YILDIZ ERKEKLER 10 M TÜFEK TAKIM

1. Furkan Esat Özdin, Adil Şimşek, Mert Can Berk
2. Alper Dikbaş, Remzi Ege Yentürk, Efe Eren Koç
3. Akif Emircan Taysi, Ahmet Karademir, Tuğhan Tahiroğlu

MİNİK ERKEKLER 10 M TÜFEK FERDİ

1. Baver Akgün
2. Ahmet Muhammed Tekdal
3. Halil İbrahim Abiş

MİNİK ERKEKLER 10 M TÜFEK TAKIM

1. Salih Özür, Hüseyin Oğuz Ulusoy, Alperen Ozan Çalışkan
2. Melih Güner, Mehmetcan Göl, Mustafa Oğuz Dişli
3. Muhammed Ali Katılmaz, Feridun Efe Konuk, Göktürk Yiğit Mert

BÜYÜK BAYANLAR 10 M TÜFEK FERDİ

1. Gülcan Şinik
2. Aysun Uğurlu
3. Ayşe Akbaş

BÜYÜK BAYANLAR 10 M TÜFEK TAKIM

1. Sevinç Ayaz, İlknur Turan, Elif Özer
2. Özge Demirel, Görkem Zengit, Mervecan Sevildik

GENÇ BAYANLAR 10 M TÜFEK FERDİ

1. Melike Cırık
2. Esin Akgün
3. Şeymanur Koca

GENÇ BAYANLAR 10 M TÜFEK TAKIM

1. Esin Akgün, Pelşin Avci, Nazlıcan Sain
2. Bengisu Haskalfalı, Zeynep Gökçe Demirci, Ceylin Eren
3. Fikriye Dilan Duran, Emine Atmaca, Ayten Atılgan

YILDIZ BAYANLAR 10 M TÜFEK FERDİ

1. Ayça Okurer
2. Beyza Duman
3. Miray Sezgin

YILDIZ BAYANLAR 10 M TÜFEK TAKIM

1. Ayça Okurer, Beyzanur Artun, Feyzanur Begüm Zent
2. Beyza Domaç, Miray Sezgin, Emine Umay Kılıç
3. Berfin Altunboğa, Aleyna Kılınçer, Sultan Bakırbala

MİNİK BAYANLAR 10 M TÜFEK FERDİ

1. Elif Berfin Altun
2. Elif Beyza Bayramoğlu
3. Elif Yürekli

ŞAMPİYONADA ALINAN TÜM SONUÇLAR; HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE KUPASI MERSİN-2018.pdf