BOCCE MİLLİ TAKIMLARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

Çin’de yapılan “Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Volo Şampiyonasında” Dünya Şampiyonu olan Kadın ve Dünya 3’üncüsü olan Erkek takımlarımız büyük başarı elde etti.

2 KASIM 2018 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Çin’de yapılan “Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Volo Şampiyonasında” Dünya Şampiyonu olan Kadın ve Dünya 3’üncüsü olan Erkek takımlarımız büyük başarı elde etti.

21-29 Ekim tarihleri arasında Çin'in Jiaxing Kentinde yapılan ‘Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Volo Şampiyonasında’ büyük bir başarıya imza atarak Dünya Şampiyonu olan Kadın ve Dünya 3’üncüsü olan Erkek takımlarımız yurda döndü.

Dünya Şampiyonasında toplamda 2 Altın, 2 Gümüş ve 3 Bronz madalya ile Dünya klasmanında devleri geride bırakarak 1’inci sırada yer alan Türkiye Bocce Volo milli takımımızın başarısında büyük pay sahibi olan Mersinli milli sporcumuz Mehmet Can YAKIN, teklerin koştuğu basamak disiplininde ve çiftlerin koştuğu role disiplininde Türkiye rekoru kırarak,Ülkemize ilk defa iki ayrı oyunda Dünya 3’üncülüğü kazandırdı.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Mersin il temsilcisi ve Milli Takım antrenörü Y. Niyazi KUTLAY'ın yaptığı açıklamada, “Ülkemizin Dünya klasmanında 1’inci sırada yer almasında, Başta büyük zorluklar ve uğraşlarla milli takımımızı Dünya Kupasına göndererek bu başarının mimarı olduğu için TBBDF Başkanımız Sayın Doç. Dr. Mutlu TÜRKMEN'e, bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdür Vekilimiz Sayın Osman YILDIZBAKAN’a, Sporcuların yetişmesi için imkan sağlayan spor kulüplerine, Antrenörlerimize, Sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Çin’de yapılan “Dünya Kadınlar ve Ümit Erkekler Bocce Volo Şampiyonasında” Dünya Şampiyonu olan Kadın ve Dünya 3’üncüsü olan Erkek takımlarımızı, bizlere bu gururu yaşatan Mersinli milli sporcumuz Mehmet Can YAKIN’ı ve emeği geçen herkesi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.