UMUT KAMPI 23 NİSAN KAMPINDA BAŞLADI

Terör örgütlerinin eleman kazanmaların ın engellenmesi, terör ve terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla gençler umut kampında buluştu.

13 NİSAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Terör örgütlerinin eleman kazanmaların ın engellenmesi, terör ve terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı toplumda farkındalık oluşturularak toplumsal refleks ve bilincin geliştirilmesi terörle mücadele halk desteğinin sağlanması ve şiddete varan aşırılıkların önlenmesi amacıyla bilgilendirme ve önleme faaliyetleri kapsamında 219 genç Mersin 23 Nisan Kampına katıldı.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Umut Kampının gelen gençlere hitaben bir konuşma yapan İl Müdürümüz Şaban GÜNEŞ, terörün ülkemize ve milletimize verdiği zararlara dikkat çekerek, teröre karşı gençlerin bilinçlendirilmesi açısından bu kampların önemine değindi.

<o:p> </o:p>

Sosyal faaliyetler kapsamında hedef kitlenin sosyal ihtiyaçlarının terör örgütleri tarafından istismar edilmesinin önlenmesi, milli birlik beraberlik duygularının pekiştirilmesi Hedef kitlenin terör örgütlerinin eleman temin etme faaliyetleri hakkında bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlığımız ve Emniyet Genel müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı ile birlikte 12-16 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik bilgilendirme önleme faaliyetleri kapsamında Gazi Antep, Kilis Şanlı Urfa ve Diyarbakır’dan toplam 219 genç Mersin 23 Nisan Kampında katıldı. Umut kampının İlk günde terörle bilinçlendirme programının ardından semah gösterileriyle gençler manevi duygular yaşadılar.

Umut Kampı 16 Nisan 2018’e kadar devam edecek.

<o:p> </o:p>