KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2018 yılı Faaliyet programında yer alan "Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği" tamamlandı.

7 MART 2018 / Ferdi AYDOĞMUŞ-MERSİN
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2018 yılı Faaliyet programında yer alan "Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği" tamamlandı.

Mezitli Spor Salonunda il geneli 9 Kulüpten 240 sporcunun katılımı ile minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde gerçekleştirilen "Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği" sona erdi.


Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği açılış seremonisinde bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Sporcu ve Hakemlere başarılar dileyerek şunları söyledi; " Kıymetli velilerimiz, değerli hakemlerimiz ve il temsilcimiz İl Birinciliği müsabakalarında mücadele edecek olan sevgili gençler, öncelikle sizlere İl Müdürümüz Şaban Güneş'in selamlarını iletmek istiyorum. Şuan bu salonda gördüğüm bu görüntü, ailelerimiz çocuklarının arkasında olması buda bizleri mutlu ediyor. Şuan yapılacak olan il seçmelerinde başarılı olup olmamaktan ziyade gençlerimizin ve ailelerinin bu tür organizasyonlarda uyum içerisinde olmaları bizler için gurur ve onur verici. Bizler il müdürlüğü olarak vazifemiz çocuklarımızı sporun içerisine çekip tesislerimizden faydalanmalarını sağlamak. Velilerimize de bu konuda bizlere yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği'nin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışları sonunda dereceye giren takımlara madalya, kupa ve başarı belgeleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Yunus Özdemir ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Merkez hakem kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışları sonunda dereceye giren takımlar İlimizi Kulüpler arası Halk Oyunları Türkiye Grup Birinciliği'nde temsil etmeye hak kazanmıştır. 

Kulüpler arası Halk Oyunları İl Birinciliği sonunda, kategorilerine göre sonuçlar şöyle;

Minikler Geleneksel Dal

1.Hemder Spor Kulübü 
2.Toroslar Belediyespor Kulübü 

Minikler Düzenlemeli 

1.Mersin Sanat Akademi Spor Kulübü 
2.Afem Spor Kulübü 
3.Dans Eden Anadolu Spor Kulübü 

Yıldızlar Düzenlemeli 

1.Hemder Spor Kulübü
2.Mersin Sanat Akademi Spor Kulübü 

Gençler Geleneksel 

1.Toroslar Belediyespor Kulübü 

Gençler Düzenlemeli 

1.Mersina Spor Kulübü