TÜRKİYE KROS GRUP BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Türkiye Kros Grup Birinciliği yarışları tamamlandı.

4 MART 2018

Mersin'in ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Türkiye Kros Grup Birinciliği yarışları tamamlandı.

Silifke Kaymakamı Sayın Şevket Cinbir’in Start vermesi ile başlayan, Türkiye geneli 120 Okul takımından 750 sporcunun katıldığı “Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Kros Türkiye Grup Birinciliği” müsabakaları Silifke Kapızlı Kros Alanında yapıldı.

2-3 ve 5 Km etaplarından oluşan, birbirinden çekişmeli yarışlara sahne olan Okul Sporları Yıldızlar-Gençler Kros Türkiye Grup Birinciliği sonunda, Genç Erkekler (A) Ferdi 5 Km’de Ayetullah Aslanhan, Genç Kadınlar (A) Ferdi 3 Km’de Tuğba Topbaş birinci olurken, Genç Erkekler (A) Takım 5 Km’de Nevşehir Özel Altınyıldız ve Genç Kadınlar (A) Takım 3 Km’de

Kars Özel Orhan Gazi Temel Lisesi birincilik elde etme başarısı göstererek Ülkemizi 2-7 Nisan 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Paris Kentinde düzenlenecek olan “ISF Dünya Kros Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanmışlardır.
Müsabakalar sonunda dereceye giren Okul takımlarına başarı belgeleri ve madalyaları Silifke Kaymakamı Sayın Şevket Cinbir tarafından verildi.

Okul Sporları Türkiye Kros Yıldızlar-Gençler Grup Birinciliği sonunda Ferdi ve Takım Sıralamaları şöyle oluştu;

Genç Erkekler (A) Ferdi 5 Km

1. Ayetullah Aslanhan Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji 
2. Burhan Görüroğlu Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji 
3. İbrahim Karateker Muş Spor Lisesi 

Genç Erkekler (A) Takım 5 Km

1.Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji
2.Ağrı Spor Lisesi 
3.Erzurum Spor Lisesi

Genç Erkekler (B) Ferdi 5 Km

1.Azad Karasu Bursa İnegöl Spor Lisesi
2.Lokman Kızılkaya Antalya Spor Lisesi
3.Yunus Yalçın Ağrı Spor Lisesi

Genç Erkekler (B) Takım 5 Km

1. Ağrı Spor Lisesi
2.Bursa İnegöl Spor Lisesi
3.Özel Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Genç Kadınlar (A) Ferdi 3 Km

1. Tuğba Topbaş Kars Özel Orhan Gazi Temel Lisesi
2. Rumeysa Coşkun Isparta Halıkent Anadolu Lisesi
3. Tuğba Akdoğan Eskişehir Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  

Genç Kadınlar (A) Takım 3 Km

1. Kars Özel Orhan Gazi Temel Lisesi
2.Konya Meram Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  
3.Bolu Spor Lisesi