TOHM VE SEM SPORCULARIMIZA BESLENME VE EGZERSİZ EĞİTİMİ

Mersin Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) ve Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) sporcularımıza “Beslenme ve Egzersiz” konulu eğitim verildi.

10 ŞUBAT 2018
Mersin Türkiye olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) ve Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) sporcularımıza “Beslenme ve Egzersiz” konulu eğitim verildi.

Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi  (TOHM) ve Sporcu Eğitim Merkezi (SEM)Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Müdürü aynı zamanda TOHM Akademik Danışmanı olan Doç. Dr. Yunus Yıldırım ve Mersin Üniversitesi BESYO Öğretim Görevlisi Doç. Dr. İrfan Yıldırım tarafından “Beslenme ve Egzersiz Eğitimi” verildi. 

Edip Buran Spor Salonu’nda düzenlenen eğitimde Mersin Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi ve Sporcu Eğitim Merkezi sporcularımıza, Beslenme ve Egzersiz konularında bilgiler verildi. Yemek yeme alışkanlığı, ağız ve diş sağlığı, kemiklerin güçlenmesi, sağlıksız besinler, beslenme ve egzersiz ile ilgili bilgiler verildi. Sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin önemi hakkında bilgiler paylaşıldı. Sporcuların nasıl beslenmeleri gerektiği üzerinde durulan seminerde öğrenciler merak ettikleri sorulara cevap buldular.