HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA MERSİN’DEN 3 TÜRKİYE REKORU

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Mersin’li sporcularımızdan 3 Türkiye rekoru.

13 KASIM 2017 / MERSİN

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Mersin’li sporcularımızdan 3 Türkiye rekoru.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan, 08-12 Kasım tarihleri arasında Mersin’in ev sahipliğinde yıldızlar, gençler, büyükler kategorilerinde Türkiye geneli 36 il, 86 kulüpten 451 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’nda Mersin’li sporcularımız büyük erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Avrupa şampiyonu milli sporcu Yusuf Dikeç, Yıldız erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Alp Eren Erdur ve Minik erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Ali Ayberk Öztürk yaptığı atışlarla Türkiye rekoruna imza attılar.

Erdemli Atış Poligonu’nda dört gün Havalı tabanca ve havalı tüfek disiplinlerinde ve senenin Havalı ve Ateşli Silahlar müsabakalarından farklı olarak bu yıl ilk kez bu şampiyonada, ISSF tarafından uygulamaya konulan Karışık Takım (Mixed Team) müsabakaları da düzenlendi.

Şampiyona sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu başkanı Ufuk Arman, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç ve Antrenörler tarafından verildi.